Haber

İçişleri ‘Çengel’i sahneye koydu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Alkollü İçecek Kaçakçılığı ve Sahteciliğini önlemek amacıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kanca” Operasyonunda 215 şüpheli kişinin gözaltına alındığını belirterek, şu bilgileri verdi: Vergi kaybına neden olan kaçak ve sahte alkollü içki ticaretinin önlenmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda 81 il Emniyet Müdürlüğümüz tarafından “Kanca Operasyonu” gerçekleştirildi.

“SAHTE ALKOL ELDE EDİLDİ”

Bu operasyonlarda 30 bin 126 litre etil alkol, 15 bin 300 litre kaçak içki, 3 bin 132 şişe kaçak içki, 1.497 boş şişe, 2 bin 364 bandrol, 2 bin 658 alkollü aroma, 2 bin 134 etiket ele geçirildi. .

“43 MİLYON TL VERGİ ZARARI”

25 adet kaçak “Kaçak ve Sahte Alkollü İçecek” tespit edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı’nın il birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyonları yürüten Polis memurlarımızı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarımızı tebrik ediyorum. “Ülkemizin dört bir yanında kaçakçı ve sahtecilere yönelik operasyonlarımız artarak devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu