Haber

Murat Bardakçı’dan 6 puan tablosuna: Birilerine sinmek için anayasadaki Türkçe ifadeyi çıkarmaya çalışıyorlar.

TV 100’de Candaş Tolga Işık’ın Az önce Konuştuğum programına konuk olan tarihçi Murat Bardakçı, 6’lı masa ittifakının yeni uzlaşma metnini eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Türklük” terimini tartışmasına da tepki gösteren ve “Türk” kelimesinin anayasadan çıkarılacağı sözünü veren Bardakçı, şunları söyledi:

“Jön Türklerle aynı çizgideler”

“Öncelikle bunu bir kenara bırakacağız, ayıp.. 6’lı tablo çıktığında bir yazı yazmıştım, çok ses getirmişti; 3. Jön Türk Kongresi.. Aynı çizgideler. Jön Türk kongresinde bir kesim biz buyuz dedi.Bir Bulgar bile vekil Osmanlı Bankası kadar Osmanlıyım dedi.

“Başkalarını pohpohlamak için anayasadan ‘Türk’ kelimesini çıkarmaya çalışıyorlar.

“Anayasadan ‘Türk’ kelimesini çıkarmaya çalışıyorlar. Başkalarını pohpohlamak için. Bu çok ayıp bir şey. Bu kadar aşağılanamaz. Aslında Türkiye’de bir gariplik oldu, Türk olmak faşizm sayılıyor bu ülkede. Böyle aptalca bir şey var mı?

“Pangaltı toplantısındaki cehalet burada da hüküm sürüyor”

“3. Jön Türk kongresi gereğini yapıyor. 2. kongreden sonra Pangaltı’da meşhur bir miting var. Orada konuşulan sözleri bilmiyorlar, orada da bir cehalet var. Orada konuşulan sözler artık halkla birlikte kullanılıyor. diğer ulusların isimleri.”

Gözden kaçırma DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan itiraf etti: Avrupa bize aferin diyecek Haberin Detayları
Gözden kaçırma DEVA Partili Milletvekili Sanem Oktar: Anayasa’dan Türk tanımını çıkarmak istiyoruz Haberin Detayları

seyitgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu